Historia, tajemnice rodzinne i mezalianse

Iwona/ 27 kwietnia, 2021/ Aktualności, Nowości, Ogólne

Agata Sawicka cykl Dwór w Zaleszycach.

? T. 1 „Niespokojne serca”
Bohaterką sagi jest Julianna, młodziutka studentka zdominowana przez rodziców -prawników. Studiuje znienawidzone prawo i ukochaną historię. Przychodzi jednak dzień, w którym jej dotychczasowe życie zmienia się diametralnie. W wyniku niezaliczonych egzaminów zostaje wyrzucona z prawa, rozstaje się z chłopakiem, zaś po scysji z rodzicami opuszcza dom i bez żadnego planu oraz funduszy wyrusza w nieznane. Los prowadzi ją do małej wioski Bieluń i posiadłości w Zaleszycach, wprost pod opiekę nieznajomej starszej pani, babci Nusi.

? T.2 „Poplątane ścieżki”

Autorka ukazuje dalsze losy Julianny, zakochanej z wzajemnością w Danielu. Z kart znalezionego w starej chatce pamiętnika wraz z bohaterką czytelnik poznaje wojenne i powojenne losy Emilii i Wiktora. Przypadkowo odnaleziony przy tej okazji list z datą sprzed kilkudziesięciu lat, adresowany do babci Nusi sprawia, że opowie ona historię swego życia oraz przerwanej miłości do żołnierza Griszy. Julianna pracuje jak przewodniczka w dworku, jednak niespodziewanie pojawiają się spadkobiercy rodziny Zaleszyńskich, mający konkretne plany co do dalszych losów małopolskiego majątku.

? T.3 „Niebo po burzy”

Julianna po pełnym emocji letnim czasie, spędzonym na małopolskiej prowincji planuje powrót do Warszawy. Babcia Nusia przy pomocy młodych przyjaciół spotyka się z ukochanym Griszą i planuje swój ślub. Jednak nie każde wydarzenie może mieć szczęśliwy koniec. Bohaterka wraca na studia, pełna miłości i zapału, kiedy los podsuwa jej kolejną niespodziankę. Daniel wyjeżdża na policyjne szkolenie do Stanów Zjednoczonych, zupełnie nie zdając sobie sprawy z tego, że jego ukochana jest w ciąży. Dłuższa rozłąka nie wychodzi na dobre żadnemu związkowi – czy ta miłość przetrwa? Autorka napisała historię życia i miłości Nusi i Griszy, zainspirowana historią własnych dziadków. Stworzyła opowieść o wyborach, pasjach, marzeniach, żalu, tęsknocie, przyjaźni i miłości, które mają miejsce w każdym czasie i miejscu.

Aldona Bałtowska-Jagieła

Książki dostępne w naszych bibliotekach.

Okładki książek