Iwona/ 2 października, 2013/ Archiwum, Głośne czytanie nocą, Imprezy i spotkania

27 września Uniwersytet Trzeciego Wieku przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizował Głośne Czytanie Nocą fragmentów „Pana Tadeusza”. Panie z UTW wykazały się niezwykłą pomysłowością, ubiorem nawiązując do bohaterów Mickiewicza. Zadbały również o odpowiednią scenografię. W strojach Zosi i Tadeusza obecna była młodzież z ZDZ. Oprócz fragmentów „Pana Tadeusza” zaprezentowano także własne, humorystyczne teksty nawiązujące do utworu wieszcza. Gościem honorowym spotkania był Andrzej Rojek, który na koniec zachęcał inne grupy, chętne do wystąpienia z własnym pomysłem w kolejnych Głośnych Czytaniach Nocą.

więcej na youtube.com