Iwona/ 14 czerwca, 2013/ Archiwum, Imprezy dla dzieci, Imprezy i spotkania, Ogólne

13 czerwca w MBP odbył się finał konkursu historycznego „Poloniae Semper Fidelis” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Konkurs zorganizowano w ramach projektu – „Śladami Langiewicza, Czachowskiego i Kality „Rębajło” po Ziemi Starachowickiej w 150 Rocznicę Powstania Styczniowego” – realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną wraz z Gminą Starachowice dzięki programowi Muzeum Historii Polski w Warszawie, pod nazwą „Patriotyzm Jutra 2013”.

W kategorii szkół gimnazjalnych : I miejsce zajęło Gimnazjum nr 2, II miejsce – Gimnazjum nr 4, III miejsce – Gimnazjum nr 1, wyróżnienie – Gimnazjum nr 3.

W kategorii szkół podstawowych : I miejsce zdobyła SP nr 12, II miejsce – SP nr 10, III miejsce – SP nr 1, wyróżnienie – SP nr 2, V miejsce równorzędnie zajęły – SP nr 6,9,11.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody dla swoich szkół z rąk pani wiceprezydent Starachowic Małgorzaty Szlęzak. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni upominkami oraz pamiątkowymi dyplomami.

więcej zdjęć z konkursu w galeria zdjęć