Iwona/ 26 lutego, 2014/ Archiwum, Imprezy dla dzieci

Ferie zimowe dobiegły już końca. Przez dwa tygodnie Biblioteka Dziecięca ”Nad Skałą” ul.Staszica prowadziła zajęcia dla najmłodszych. Podczas ferii powstały piękne prace plastyczne o zimie, które można oglądać na wystawie w oknach biblioteki. Dzieci słuchały również czytanych książek o przygodach bałwanka, a zabawy i gry wywoływały wiele emocji. Uczestnicy zajęć lepili kule śnieżne z papieru, którymi później celowali do kosza, rozwiązywali zagadki o zimie. Ostatniego dnia ferii obchodziliśmy Święto Zakochanych. Dzieci chętnie mówiły kogo kochają, zapoznały się z historią tego święta, wykonywały piękne kartki walentynkowe, rysowały z zawiązanymi oczami duże serca, ciągnęły kartki z wróżbami. Na pamiątkę uczestnictwa w zajęciach każde dziecko otrzymało dyplomik.
Potrzeba prowadzenia zajęć dla najmłodszych jest w pełni zasadna, bowiem dzieci zawierają nowe znajomości, integrują się, rozwijają swoje umiejętności plastyczne, poznają literaturę dziecięcą, dlatego też zapraszamy w każdy piątek o godz.16.00 na zajęcia literacko-plastyczne do Biblioteki Dziecięcej ul.Staszica 9.