Iwona/ 28 listopada, 2016/ Imprezy dla dzieci

114 lat temu powstał pierwszy pluszowy miś. Można go znaleźć w każdym domu. Nieraz to będzie stary, nieco zapomniany, innym razem kolorowy, puszysty, siedzący na półce w dziecięcym pokoju. Pluszaki towarzyszą maluchom na całym świecie i cieszą się ogromną popularnością. I właśnie te pluszowe przytulanki obchodzą swoje święto, które przypada 25 listopada.Z tej okazji w Bibliotece Dziecięcej ”Nad Skałą” odbyły się wyjątkowe zajęcia poświęcone wszystkim misiom. Po zapoznaniu się z historią powstania pluszowego misia, dzieci chętnie opowiadały o swoich przytulankach. Poznały też ciekawostki z życia niedźwiedzi. Brały udział w zgadywankach. Nie obyło się bez zajęć ruchowych : gimnastyka z misiem, chodzenie po śladach misia. Odbył się również konkurs na najmniejszego i największego misia.

Dzień wcześniej bibliotekę odwiedziły dwie grupy dzieci z Przedszkola miejskiego Nr 15. Grupa pani Anny Marczak zaprezentowała krótki występ dzieci, które przyniosły swoje misie i zaśpiewały o nich piosenkę. Na koniec każda grupa przedszkolaków otrzymała Dyplom Przyjaciela Misia.

Urszula Niewczas