Iwona/ 28 września, 2017/ Imprezy dla dzieci

28 września w bibliotece dziecięcej „Nad skałą” odbył się Dzień Głośnego Czytania. Gośćmi biblioteki były dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 15 w Starachowicach z grupy Myszki i Wiewiórki. Z okazji Dnia Głośnego Czytania maluchy wysłuchały bajki o „srebrnej kaletce”, którą przeczytali dla nich uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 3, przygotowani przez panią Renatę Cieślik. Ta wspólna akcja biblioteki szkolnej i filii dziecięcej ma na celu propagowanie i popularyzację czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W czasie spotkania dzieci odgadywały jesienne zagadki, wspólnie śpiewały i prezentowały wierszyki o jesieni. Bajkowy klimat tworzyła dekoracja przygotowana przez Panie bibliotekarki oraz stroje w których młodzież czytała bajki.

Przy okazji Dnia Głośnego Czytania, przypominamy że od dziesięciu lat w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starachowicach odbywają się Głośne Czytania Nocą, zainicjowane przez Andrzeja Rojka. Na kolejne zaprosimy Państwa już w październiku.

więcej zdjęć w galeria zdjęć