Iwona/ 6 sierpnia, 2016/ Imprezy dla dzieci

W ostatni piątek lipca Biblioteka Dziecięca ”Nad Skałą” zorganizowała dla dzieci, które nigdzie nie wyjechały na wakacje, zajęcia edukacyjne ”Dzień Czerwonego Kapturka”. Warunkiem uczestnictwa był kolor czerwony. Kto w tym dniu przyszedł ubrany na czerwono otrzymał słodką niespodziankę. Na zajęciach maluchy zapoznały się z różnymi wydaniami książki o dziewczynce w czerwonej czapeczce. Wysłuchały audiobooka, wzięły udział w quizie, rozwiązały krzyżówkę której hasło brzmiało ”Bajki”. Sandra Hoffmann najmłodsza uczestniczka zajęć z pomocą mamy wykonała piękny strój Czerwonego Kapturka za co otrzymała nagrodę.
Na zajęciach plastycznych w tym samym dniu dzieci robiły wilka z butelki plastikowej i krepiny. Prace zabrały do domu.

W każdy piątek o godz.12.00 biblioteka będzie prowadzić zajęcia wakacyjne dla dzieci. W programie jeszcze;
”Zabawy z wierszykami J.Brzechwy i J.Tuwima.
”Masa solna” – zajęcia plastyczne.
”Wakacyjny pociąg marzeń” : zabawa z gazetami.
”Zakręcone wierszyki” : konkurs czytania.

Urszula Niewczas