Czytelniane nowinki-świeżynki

Iwona/ 3 września, 2020/ Aktualności, Nowości

Czytelnia w Bibliotece Głównej nabyła trochę nowości. Jakie więc świeżynki czekają na przeczytanie? O tym drogi czytelniku przekonaj się sam.

W ostatnich dniach Czytelnia zakupiła wiele ciekawych i przydatnych tytułów. Dość mocno wzbogacił się dział pedagogiki, nabyto poradniki do pracy z dzieckiem z niepełnoprawnościami intelektualnymi m.in. Dysleksją czy autyzmem. Do dyspozycji czytelników jest też „Pedagogika” podręcznik akademicki.
Jeśli jesteśmy już przy podręcznikach pojawiły się też podręczniki do nauki zawodu fryzjer, hotelarstwa czy „Receptura Apteczna”czyli podręcznik dla studentów farmacji.
Ponadto miłośników podróżowania czeka nie lada gratka, zakupione zostały nowe przewodniki po Pradze, Lwowie, Wilnie i Litwie, a także po Chorwacji, Budapeszcie i Węgrzech. Nie zabrakło też pozycji dla sympatyków górskich wycieczek, do nabycia jest przewodnik po Bieszczadach oraz perełka wśród przewodników „Sudety” opisujące wszystkie góry w naszym pięknym kraju oraz te z nami graniczące.
Poza zakupami nie zabrakło też darów. Pokaźne prezenty dostała Czytelnia od IPN-u oraz Parku Kultury (SCK). Są to głównie pozycje historyczne, które z pewnością zadowolą pasjonatów historii czy badawczych naukowych. Wśród darów na uwagę zasługuję także pozycja „Odrzucając kłamstwo”. Jest to dar od Starachowickiego Parku Kultury. Książka towarzyszyła wystawie objazdowej o tej samej nazwie pokazywanej w Polsce, Niemczech, Rumuni i Włoszech. Dostępna jest w polskiej oraz niemieckiej wersji językowej.
Po te nowe jak i wiele innych dostępnych pozycji w Czytelni Biblioteki Głównej serdecznie zapraszamy. Bo jak mawiał Kartezjusz: „Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów”.

Angelika Dziubich (stażysta – MBP Starachowice)