Anny Callender Brackett „Jak znaleźć spokój” – książka z 1911 roku

Iwona/ 29 maja, 2020/ Aktualności, Ogólne

Przed nami weekend więc warto zadbać o właściwy wypoczynek 🙂
Biblioteka Narodowa zachęca do korzystania z Cyfrowej Biblioteki Polona, prezentując oryginalne wydania. Jednym z nich jest książka Anny Callender Brackett „Jak znaleźć spokój” z 1911 roku.
„Lecz kobieta oddana całkiem zajęciom domowym, takiego urozmaicenia nie ma i mieć nie może. Dla niej od wczesnego ranka do późnej nocy upływają godziny jednostajnie, jedna po drugiej. Nigdy nie może się oderwać od przeróżnych usług, której od niej wymagają stosunki domowe; a z biegiem czasu więzy, które ją krępują, stają się coraz ściślejsze. Jeśli się na chwilę z nich wyrwie, wtedy z tem większą natarczywością ją oplatają – bo zajęcia domowe kobiety są liczniejsze od ziarenek piasku na wybrzeżu morskiem. Im pokorniejszą i poważniejszą się staje, tem bardziej czuje się znużoną, do tego stopnia, że nareszcie trapi ją wiecznie myśl, iż nigdy nie zdoła swobodnie odetchnąć”. Jak znaleźć spokój? Dowiemy się z dalszej części książki:
polona.pl/item/89761110 Zapraszamy do lektury 🙂

Link do zasobów Cyfrowej Biblioteki Polona znajduje się na naszej stronie internetowej:

źródło okł.: Biblioteka Narodowa