Iwona/ 26 października, 2014/ Archiwum, Imprezy i spotkania

Dzięki uprzejmości Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach oraz Bronisława Palucha, 24 października gościliśmy najwybitniejszego współczesnego pisarza polskiego – Wiesława Myśliwskiego. Licznie zgromadzeni miłośnicy twórczości Myśliwskiego mieli okazję nie tylko posłuchać autora ale również fragmentów jego powieści „Kamień na kamieniu”, recytowanych przez Piotra Koguta i Monikę Kowalczyk-Kogut. Spotkanie prowadził dyrektor WBP Andrzej Dąbrowski oraz dr Marzena Marczewska – językoznawca z UJK. Obowiązki gospodarza pełniła dyrektor MBP Anna Gębska. Podczas spotkania Wiesław Myśliwski otrzymał Odznakę Honorową Województwa Świętokrzyskiego z rąk Adama Jarubasa – marszałka województwa świętokrzyskiego.

więcej zdjęć w galeria zdjęć

filmy ze spotkania w zakładce filmy