Nasza relacja na stronie Lustra Biblioteki

Iwona/ 2 października, 2024/ Aktualności, Imprezy i spotkania, Ogólne

Miło nam poinformować, że ogólnopolski serwis dla bibliotekarzy i miłośników książki Lustro Biblioteki wyróżnił MBP w Starachowicach publikacją naszej relacji z Narodowego Czytania Kordiana, nagradzając zaangażowanie i kreatywność.

Relację (zdjęcia w formie komiksu) prezentujemy niżej. Można ją także znaleźć na stronie serwisu oraz portalu facebook.

W Narodowe Czytanie angażujemy cały sztab ludzi do stworzenia widowiska – inscenizacji słowno-muzycznej. W tym roku jako współorganizatora zaprosiliśmy Park Kultury, a przedstawienie odbyło się w Amfiteatrze Parku Miejskiego. Wystąpili włodarze miasta, ludzie kultury i historycy. Nie zabrakło strojów z epoki i rekwizytów, dzięki współpracy z pasjonatami historii: Matyldą Żelazną-Frąk, mistrzynią w szyciu kostiumów historycznych oraz Grzegorzem Bernaciakiem, kustoszem Izby Tradycji i Dziedzictwa Kulturowego w Brodach. Oboje wzięli też czynny udział w inscenizacji, wcielając się w rolę Czarownicy i Cara. Nie byłoby sztuki bez pomysłu i scenariusza, czym z dużym zaangażowaniem zajęły się koleżanki z Czytelni MBP: Monika Telka i Beata Kusiak. One również wystąpiły na scenie amfiteatru jako Imaginacja i Strach. Dodatkowo zaprosiliśmy młodzieżowy Zespół Tańca i Inscenizacji Plejada, który swoim występem doskonale wpisał się w nastrój epoki. W trakcie przygotowań do występu było wiele zamieszania, ale humor wszystkim dopisywał. Dlatego w ten nieco zabawny sposób przedstawiamy naszą relację.