Gilbert Delahaye i jego kultowa bohaterka

Iwona/ 19 marca, 2021/ Aktualności, Ogólne

W 1954 r. Gilbert Delahaye – belgijski poeta i pisarz książek dla dzieci, pracując w wydawnictwie Casterman jako drukarz, otrzymał zlecenie stworzenia postaci Martynki. We współpracy z artystą rysownikiem Marcelem Marlierem zaczął publikować opowiadania o sympatycznej dziewczynce. Jej przygody opisywał aż do swojej śmierci tj. do 1997 r.
„Martynkę” przetłumaczono na kilka języków, stąd znana jest w wielu krajach. Tłumaczenie polskiej wersji zawdzięczamy Wandzie Chotomskiej.
Przygody dziewczynki, od lat lubiane przez najmłodszych czytelników pomagają w rozwiązywaniu dziecięcych problemów, uczą szacunku, tolerancji i zasad dobrego wychowania.

19 marca mija 98. rocznica śmierci Gilberta Delahaye.

Seria jest dostępna w bibliotece „Nad Skałą” (Staszica 9), w „Plastusiu” (Żeromskiego 8), w Parku Kultury (Radomska 21), w Filii nr 10 (Prądzyńskiego 2) i w Filii nr 9 (Ostrowiecka 134).

Okładki książek