3 czerwca obchodzimy Dzień Savoir-Vivre

Iwona/ 3 czerwca, 2020/ Aktualności, Ogólne

3 czerwca obchodzimy Dzień Savoir-Vivre.
Święto ma na celu propagowanie grzeczności obyczajowej jako elementu kultury społecznej. Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników: savoir znaczy wiedzieć, vivre znaczy żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Termin ten jest używany w odniesieniu do znajomości obyczajów i form towarzyskich a dotyczy przede wszystkim: zachowania się w szczególnych sytuacjach, nakrywania i podawania do stołu, sposobów jedzenia oraz picia; wyglądu jak np. postawy, higieny i właściwego ubioru (dress code).

Każdego, kto chciałby pogłębić wiedzę z savoir-vivre zapraszamy do naszych bibliotek. W każdej filii można wypożyczyć książki o tej tematyce, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży.