Wieczór izraelski

27-200 Starachowice
Kontakt:
41-274-76-06

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 7 czerwca 2019 r. o godz. 17.30 na wieczór izraelski, organizowany przez Fundacje Anioły Kultury. Naszymi gośćmi będą : prof. Bernard Koziróg, autor wielu książek i publikacji dotyczących Bliskiego Wschodu i Ester Fullerton, pracownik Ministerstwa Sprawiedliwości z Izraela.

Patronat nad wydarzeniem objął starosta starachowicki. Wstęp wolny.

W programie :

• wystawa fotograficzna wybitnej artystki Joanny Sidorowicz pt. „Chasydzi w Polsce”
  • występ muzyczny Izy Rachel i Rifki Foremiak z zespołem Shir Awiz.

Bernard Kozirógpolski teolog adwentystyczny, autor licznych książek, w tym podręczników z historii filozofii, historii adwentyzmu i przewodnika do Ziemi Świętej[1]. Doktor honoris causa Państwowego Uniwersytetu w Krasnodarze. Wieloletni wykładowca Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej im. Michała Beliny-Czechowskiego.

Joanna Sidorowicz z urodzenia Wrocławianka. Mieszka w Częstochowie. Fotografią zajmuje się około 16 lat. Jest to fotografia starej i nowej architektury – podwórka, klatki schodowe, urbexy, miejsca opuszczone, tematy związane z kulturą żydowską, z mieszanką kultur (wschodnia Polska), krajobrazy w geometrycznej formie, portrety oraz fotografia otworkowa. Sporo wystaw, bo ponad 70, w tym ponad 40 indywidualnych. Większość to wystawy o chasydach. Na obecną chwilę 11. Tematem tym interesuje się od 10ciu lat. Jeździ do Lelowa, Leżajska, Radomska na jorcajty cadyków. W najbliższych planach wyjazdy na tereny Galicji, gdzie jest wiele miejsc związanych z życiem chasydów. Natomiast najłatwiejszym tematem dla niej, jak mówi, są odrapane podwórka, klatki schodowe, gdzie wyłapuje kolor, fakturę.

Członek rzeczywisty Artysta Fotograf Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców
Członek Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku
Członek Jurajskiego Fotoklubu w Częstochowie
Członek Grupy Atina
Członek Grupy Fotograficznej FotoAzyl
Członek Fundacji Festiwalu Sztuki Fotoreportażu w Częstochowie

Jej fotografie można oglądać na Facebooku – Joanna Sidorowicz Photogrphy, Joanna Sidorowicz Fotografia B&W oraz na portalu plfoto pod nickiem: asiasido.