Świąteczna opowieść i historia trudnej miłości

Iwona/ 25 listopada, 2020/ Aktualności, Nowości, Ogólne

Wzruszająca, świąteczna opowieść i historia trudnej miłości ??

? Gabriela Gargaś „Szczęście przy kominku”

Elementem, który łączy wszystkie opowiedziane w tej książce historie jest „Antykwariat z książką i kawą”. Bunia prowadzi przytulny lokal, dający schronienie tym, którzy potrzebują odpoczynku i ukojenia: „…są takie miejsca, gdzie człowiek chciałby przebywać od świtu do nocy”. Michał myśli jak pomóc dorastającej córce, która trochę pogubiła się w życiu. Trzydziestokilkuletni Kuba wciąż się stara, ale nikt tego nie docenia. Buni brakuje sił na prowadzenie ukochanego antykwariatu. Iga odwiedza w szpitalu Dziadziusia, który powoli odchodzi. Laura i Krzysztof mierzą się z faktem bycia rodzicami. Oto historie, które mogą mieć miejsce blisko nas, bo ludzi dotkniętych przez los nie brakuje.

? Marta Orzeszyna „Gra o miłość”

Szkolna wycieczka do Francji, w której uczestniczy nastoletnia Polka, staje się początkiem jej młodzieńczej miłości do francuskiego rówieśnika. Bohaterowie na przemian są razem i się rozchodzą, jednak każda rozłąka coraz bardziej im uświadamia, że nie są w stanie żyć bez siebie. Nie potrafią również zbudować trwałych związków z innymi ludźmi. Czy tragiczny wypadek Leo, zakończenie piłkarskiej kariery oraz konfrontacja z jego żoną Cecile zaowocuje ostatecznym rozstaniem? Czy dwadzieścia pięć lat zmagań z miłością da się wymazać z pamięci?

Aldona Bałtowska-Jagieła

W zbiorach Biblioteki Głównej, „Nad Skałą” oraz w Filii MBP w Parku Kultury.

Okładki książek