Spotkanie online z Przemysławem Owczarkiem

Iwona/ 30 kwietnia, 2020/ Aktualności, Imprezy i spotkania, Ogólne

W czwartek 30 kwietnia o 18:00 spotkanie online z Przemysławem Owczarkiem pod linkiem:
facebook.com/profile.php?id=1288371978

„zapraszam na transowe misterium
śmierci autorskiego widma.
na wiersze z pogranicza lasu i wysypiska,
z chorej ziemi pod niebem z jadu.
wywołam widmo za pomocą gitary, okaryny, drumli i piszczałki.
występ dedykuję śp. Arkowi Kremzie” – Przemysław Owczarek

Przemysław Owczarek – poeta i antropolog kultury. Absolwent Studium Literacko-Artystycznego UJ, doktor nauk humanistycznych, wykładowca, redaktor naczelny Kwartalnika Artystyczno-Literackiego „Arterie”. Autor książki naukowej o kulcie Jana Pawła II na Podhalu. Publikował artykuły naukowe oraz wiersze i prozę na łamach czasopism kulturalnych. Jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich. W grudniu 2007 roku wydawnictwo Zielona Sowa opublikowało debiutancki tom poetycki Owczarka, zatytułowany „Rdza”, który zajął trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Złoty Środek Poezji” 2008 na najlepszy poetycki debiut książkowy 2007. W 2012 roku jego tom „Pasja” został nominowany do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego za najlepszy tom roku.

Spotkanie organizowane przez Unię Literacką: