Powiew świeżości w Bibliotece Głównej

Iwona/ 23 września, 2020/ Ogólne

Biblioteczne świeżości

Drodzy czytelnicy zaparzcie sobie smaczną herbatkę i siądźcie wygodnie z książką w ręku. Nikt tej jesieni nie będzie się nudził.

W Bibliotece Głównej nastąpiło jesienne odświeżenie, zakupiono wiele interesujących nowości. Dużo publikacji z zakresu prozy obyczajowej, znajdzie się też coś dla fanów kryminałów czy fantastyki.Więc odwiedzicie bibliotekę,zaparzcie sobie smaczną herbatkę i siądźcie wygodnie z książką w ręku. Miła lektura gwarantowana.
Cóż to za nowoÅ›ci przybyÅ‚y? Dużo literatury kobiecej, historycznej czy też kryminałów. Oto najciekawsze propozycje. MiÄ™dzy innymi Santa Montefire „Czas Tajemnic”(Historia rodziny Arethusy Clayton, która zostawia swoim krewnym w spadku przedziwne instrukcje. Historia o poznawaniu swoich krewnych bliższych i dalszych, o odnajdywaniu siebie przez swoje korzenie. Wszystko to z piÄ™knymi Irlandzkimi krajobrazami w tle.), Kristin Hannah „OdlegÅ‚e brzegi”( Pokazuje zÅ‚ożoność współczesnych małżeÅ„stw, ich problemy, porażki i sukcesy. Ukazuje niezmiennÄ… potÄ™gÄ™ miÅ‚oÅ›ci.), „PaÅ‚ac w Moczarowiskach” znakomitego duetu pisarzy Marii Ulatowskiej i Jacka SkowroÅ„skiego (Ciekawa opowieść i pomysÅ‚ na książkÄ™. Autorzy tchnÄ™li życie w zamarÅ‚y paÅ‚ac i ukazali cóż ciekawego mogÄ… skrywać te mury. Teraz każdy może zatopić siÄ™ w ich historii.).
Dużo pozycji historycznych jak na przykÅ‚ad „Córka Nazisty” Maxa Czornuja (PrzejmujÄ…ca opowieść o przeszÅ‚oÅ›ci, o kobiecie która zmaga siÄ™ z koszmarnymi wspomnieniami II Wojny Å›wiatowej. „Czasem by na nowo odnaleźć spokój i miÅ‚ość,trzeba przejść przez piekÅ‚o”.), „Kuzynka Marie” Agnieszki Janiszewskiej (Losy rodziny pokazane oczyma tytuÅ‚owej kuzynki Marie, a wszystko to z PierwszÄ… WojnÄ… ÅšwiatowÄ… w tle.) czy „MaÅ‚a Norymbergia” Agnieszki Dobkiewicz czyli historie katów z Gross-Rosen lub „Imperium chmur” Jacka Dukaja ( Książka inspirowana „LalkÄ…” BolesÅ‚awa Prusa DosÅ‚ownie rzecz ujmujÄ…c bohaterowie Lalki przeniesieni do egzotycznego piÄ™knÄ… dalekiego wschodu, a uÅ›ciÅ›lajÄ…c do Japonii pod koniec XIX wieku, za panowania cesarza Mutsuhito.).
Znajdziemy też nowÄ… powieść Szczepana Twardocha „Drach” (Czyli Górny ÅšlÄ…sk widziany jego oczyma., na przestrzeni prawie stu lat od 1918 do 2014 roku.) czy kryminaÅ‚y „ZakÅ‚amani” Joanny Dulewicz (Jest to współczesny kryminaÅ‚, którego akcja rozgrywa siÄ™ w Kielcach, historia polonistki Eryki i jej męża.) , „Wotum” Macieja Siembiedy ( Opowiada o zamachu na obraz Matki Boskiej CzÄ™stochowskiej. Opowieść sensacyjna przeplata w sobie kryminalne przygody z historycznymi ciekawostkami.) czy „Å»aÅ‚obnica” Roberta MaÅ‚eckiego ( Historia pewnej wdowy, która skrywa jeszcze wiele tajemnic. Jakich? O tym drogi czytelniku przekonaj siÄ™ sam i siÄ™gnij po książkÄ™.).
Jak widać nikomu nie zabraknie rozrywki na jesienne chłody. Biblioteka Główna życzy przyjemnej lektury i zaprasza po książki!

Angelika Dziubich
stażysta w MBP