Młodzież z OSiW OHP na lekcji bibliotecznej w Filii nr 7

MBP/ 16 maja, 2018/ Aktualności, Imprezy i spotkania

Uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach wzięli udział w zajęciach bibliotecznych w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Lekcja odbyła się w Filii numer 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Dygasińskiego w Starachowicach.
Kierownik biblioteki pani Alicja Szczycińska przeprowadziła z młodzieżą ćwiczenie , polegające na podawaniu argumentów czy warto czytać czy też nie . Uczestnicy podawali przykłady , że czytanie poszerza horyzonty, rozwija wyobraźnie, wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć. Były też głosy negatywne. Został również zorganizowany konkurs„ Czy znasz bohaterów bajek i bohaterów szklonych lektur?”. Młodzież znakomicie poradziła sobie z prawidłowymi odpowiedziami.  Czy warto w sięgnąć po książkę ? W dobie internetu i urządzeń elektronicznych jest to coraz trudniejsze szczególnie dla młodzieży. Jednak należy zawsze pamiętać że im więcej czytamy tym więcej wiemy!
Opiekę nad młodzieżą sprawowała Lucyna Prokop- kierownik internatu.

Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP Starachowice