Jola/ 28 czerwca, 2018/ DKK Biblioteka Główna, Imprezy i spotkania, Ogólne

„Życie jest jak nogi. Niezależnie od tego czy krótkie, czy długie, zawsze są do dupy” – to jedno z powiedzonek Marii Czubaszek. Pesymistka, ale z dużym poczuciem humoru. Świetna satyryczka. Bezkompromisowa, z odwagą mówiła to co myśli. Nie kryła swoich poglądów i śmiało krytykowała myślących „inaczej”. Za to ją uwielbiano lub nieznoszono. Niestereotypowa kobieta. Daleka od prowadzenia idealnego domu, dbania o rodzinę i ciepło gniazdka familijnego. A jednak kochana przez mężczyzn, wzbudzała u nich szacunek.
Nienachalna z urody to zapis przemyśleń i refleksji na przeróżne tematy. Od pracy, poprzez mężczyzn, aż do polityki. Autorka bawi, zaskakuje, czasem irytuje. Ale ponad wszystko wzbudza sympatię. Polecamy mało odważnym. Jest na kim się wzorować.

Książka dostępna w Wypożyczalni Głównej, Filii nr 6 i 10, i w Wypożyczalni Audiobooków (Biblioteka Nad Skałą).
J.Sopińska