Kontynuacja programu „Mała Książka – Wielki Człowiek”

Iwona/ 24 kwietnia, 2019/ Aktualności, Imprezy dla dzieci, Ogólne

Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach otrzymała certyfikat za udział w programie „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Program jest nadal kontynuowany i skierowany do obecnych trzylatków czyli dzieci urodzonych w 2016 r.

Zapraszamy rodziców i dzieci do bezpłatnego uczestnictwa w programie. Prosimy o zgłaszanie się do bibliotek dla dzieci w Starachowicach : „Nad Skałą” przy ul. Staszica 9 oraz do „Plastusia” przy ul. Żeromskiego 8.

Każde dziecko, urodzone w 2016 r., które zostanie zapisane do jednej z wymienionych bibliotek lub zostało już wcześniej zapisane, otrzyma bezpłatną Wyprawkę Czytelniczą a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika, do której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego.

Kampania społeczna „Mała Książka – Wielki Człowiek” zachęca do wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.

Organizatorem programu jest Instytut Książki.