Fantastyczne, no po prostu super książki

Iwona/ 14 września, 2020/ Aktualności, Nowości

Nie lada gratka dla wszystkich miłośników fantastyki, już teraz biblioteka „Nad Skałą” zaprasza do zapoznania się z nowościami.

W ostatnich dniach biblioteka dla dzieci „Nad Skałą” zakupiła sporo nowości z zakresu fantastyki. Pojawiły się kontynuacje jaki zupełnie nowe tytuły. Jest to zatem nie lada gratka dla wszystkich miłośników fantastyki.
Przybyła nowa powieść nawiązująca do cyklu „Igrzyska Śmierci” sławnej Suzanne Collins „Ballada ptaków i węży”. Jest to w zasadzie prequel „Igrzysk Śmierci”,opowiadający wydarzenia wcześniejsze niż te opisane w pierwowzorze. Dokładniej mówiąc opowiada historię Coriolanusa Snowa, znanego w pozostałych częściach jako Prezydent Snow, władca Panem. Pokazany jest też Kapitol podczas Dziesiątych Głodowych Igrzysk. Czy jest równie dobra co kultowe Igrzyska trzeba przekonać się samemu.
Od teraz do wypożyczenia są też finalne tomy znakomitych serii fantasy „Kroniki Jaaru” zatytułowany „Koniec Gry” oraz cyklu „Żniwiarz” Pauliny Hendel zatytułowany „Czarny Świt”. Wszyscy których te serie wciągnęły mają już możliwość poznać zakończenie.
Z kontynuacji dostępna jest też trzecia część Smoczej Straży „Pan Widmowej Wyspy” autorstwa Mull Brandon. Chętni mogą już ją pochłaniać i czekać na kolejne tomy.
Na koniec jak wisienka na torcie, zupełnie świeże serie „Lustrzanna” i „Księżycowe miasto”. Więc kilka słów o nich „Lustrzanna” to francuski bestseller, wielokrotnie nagradzany. Książka ta oddaje klimat steampunku, mamy tu unoszące się w powietrzu arki i różne plemiona je zamieszkujące. Bohaterką jest Ofelia, która potrafi czytać przeszłość przedmiotów i przechodzić przez lustra. Jest to magia stworzona przez Christelle Dabos, sami sprawdzicie jaka drodzy czytelnicy.
Drugą pozycją jest „Księżycowe Miasto” saga napisana przez Sarah J. Maas, jest to książka z gatunku urban fantasy. Cała jej historia rozgrywa się w mieście Lunathion, a główną bohaterką jest imprezowa antykwariuszka Bryce, która zrobi wszystko by pomścić swoich przyjaciół. W jaki sposób to zrobi? Przekonajcie się sami drodzy czytelnicy.
Jeśli któryś tytuł Was zachęcił do przeczytania to przyjdźcie i sięgnijcie po książkę. Biblioteka „Nad Skałą” zaprasza do zapoznania się z nowościami.

Angelika Dziubich
stażysta w MBP