Elen Marie Wiseman „To co zostawiła”

Iwona/ 6 kwietnia, 2021/ Aktualności, Nowości, Ogólne

„Poruszająca historia o tęsknocie za poczuciem przynależności i tajemnicach, które mogą odmienić nawet najbardziej zwyczajne życie”.

? Elen Marie Wiseman „To co zostawiła”

Autorka pasjonując się historią szpitali psychiatrycznych oraz metodami leczenia osób psychicznie chorych niejednokrotnie zastanawiała się, co czuje człowiek, który trafia w takie miejsce wbrew swojej woli, niekoniecznie z powodu zaburzeń psychicznych. Zainspirowana wystawą, na której zaprezentowano walizki pacjentów, którzy mieszkali w takich ośrodkach, do końca swych dni wybrała to jako temat swej książki. Izzy Stone żyjąca w latach 90. XX wieku oraz Clara Cartwright, żyjąca około 70 lat wcześniej doświadczają ogromnej tragedii. Plik listów znaleziony przez Izzy okaże sie kluczem do zrozumienia własnej przeszłości oraz dramatu Clary. Wzruszająca historia, która mimo wielkiej dawki goryczy i bezsilności ma szczęśliwe zakończenie.

Aldona Bałtowska-Jagieła

Książka do wypożyczenia w Filii nr 6 „Nad Skałą” i w Bibliotece Głównej przy ul. Kochanowskiego 5.

Okładka książki