Dwa horrory na zimowe wieczory

Iwona/ 2 grudnia, 2020/ Aktualności, Nowości, Ogólne

? Dan Simmons „Zimowe nawiedzenie”

Dale, mężczyzna, którego życie się dość skomplikowało, przybywa do miejsca, w którym się wychował i w którym czterdzieści jeden lat temu umarł w zagadkowych okolicznościach jego przyjaciel Duane. Czy zamieszkanie w opuszczonej posiadłości i zamiar samotnego spędzenia tam zimy jest dobrym pomysłem? Bohater nieustannie czuje czyjąś obecność, a rzeczywistość w domu Duane wydaje się nabierać nowych form. Książkę tę uważa się za kontynuację innej powieści Simmonsa pt. „Letnia noc”

(Książka dostępna „Nad Skałą” i w Parku Kultury)

? Stefan Darda „Jedna krew”

Wieńczysława Pskita, czterdziestoletniego mieszkańca Ustrzyk Dolnych wciąż nachodzą wspomnienia z dzieciństwa. Od trzydziestu lat tęskni za swoją cioteczną siostrą Niką, która zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Jak może zaważyć na życiu człowieka „klątwa jednej krwi” przekonują się inni bohaterowie, będący świadkami i uczestnikami makabrycznych wydarzeń. Koszmary z lat 80-tych XX wieku powrócą ponownie.

(Książka dostępna „Nad Skałą”, również jako audiobook)

Aldona Bałtowska-Jagieła

Okładki książek