Co poleca biblioteka w Parku Kultury

Iwona/ 22 grudnia, 2020/ Aktualności, Nowości, Ogólne

Filia nr 7 przy ul. Radomskiej 21, tym razem poleca różności – zarówno powieści obyczajowe (nie tylko dla pań), „baśniowe”, jak i sensacyjno – kryminalne (nie tylko dla panów) w różnym przedziale wiekowym 🙂
Polecamy powieści obyczajowe Aleksandry Tyl – pisarki zafascynowanej ludźmi, różnorodnością charakterów i temperamentów. Uważa, „ że każdy jest osobnym wszechświatem, a tym, co potrafi je trwale złączyć – miłość”.
„Aleja bzów”, „Szczęście pachnie bzem”, „Anielska zima”, „Szalona Wiosna” – to poruszające opowieści o zaufaniu, miłości i przyjaźni oraz szczęściu zaklętym w zapachach i miejscach.
? Próbę, stworzenia na nowo mitologii Galicji, podjął Radek Rak w powieści zatytułowanej „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakubie Szeli”. Nie jest to powieść historyczna lecz z dużą wiernością odzwierciedla ówczesne realia społeczne, obyczajowe i polityczne. Wyrasta z legend – tych prawdziwych i tych stworzonych przez autora, pozostaje w zawieszeniu między historią, a mitem.
Z kategorii sensacyjno – kryminalnej polecamy, równie znanych i lubianych autorów, jak: Harlana Cobena, Johna Grishama, Erica Berga czy Camille Lackberg.
? Wolność jest słodka, zemsta może być jeszcze słodsza – „Więzienny prawnik”- porywająca powieść, w której J. Grisham dostarcza rozrywki, a jednocześnie skłania do refleksji nad tym, jak różne formy może przybierać sprawiedliwość.
? Co łączy spalone ciała na warszawskich Powązkach z okrutnymi tybetańskimi bóstwami. Zaskakujący i trzymający w napięciu kryminał T. Konatkowskiego – „Pięć czaszek”, gdzie równie ważna jak motyw, zbrodnia i śledztwo jest sama Warszawa – mroczna, nienasycona i pełna nieciekawych miejsc.
? Mistrzowskie połączenie thrillera i powieści obyczajowej.
Kim jest Anna?, Kogo obawia się Kostuch?, W jaki sposób dziecku Moniki i Macieja może zagrozić tajemnica starego naszyjnika? Na te i inne pytania, drogi Czytelniku, znajdziesz odpowiedzi w powieści „Cymanowski chłód”- autorstwa M. Witkiewicz i S. Dardy.

Filia nr 7 zaprasza:

poniedziałek i piątek od 9:00 do 18:00