70-lecie MBP – oferty kulturalne

MBP/ 15 maja, 2018/ Aktualności, Głośne czytanie nocą, Imprezy i spotkania, Ogólne

W tym roku obchodzimy 70 rocznicę utworzenia Miejskiej Biblioteki Publicznej.

1 maja 1948 roku nastąpiło otwarcie pierwszej placówki bibliotecznej, która liczyła 400 tomów. Ówczesny księgozbiór był darami mieszkańców. Niezwykle cenna inicjatywa zapoczątkowała szybki rozwój Biblioteki, która do dziś z powodzeniem służy mieszkańcom miasta i powiatu.

Z okazji 70-lecia MBP przygotowaliśmy dla Państwa ciekawe oferty kulturalne. 18 maja o godz. 19.00 zapraszamy na Głośne Czytanie Nocą pt. „Volumeny, Księgozbiory Bibliotecznej Cory czyli 70 lat MBP”. Prowadzącym spotkanie będzie jak zawsze inicjator Głośnych Czytań – Andrzej Rojek.

Miłośników muzyki poważnej zapraszamy na koncert kameralny, który odbędzie się w niedzielę, 20 maja o godz. 17.00. Wystąpią Uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Lubomira Różyckiego w Kielcach, pod kierunkiem Artura Jaronia.

Wszystkich fotografujących zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. „Ach! Biblioteka!”. Interpretacja tematu jest dowolna. Biblioteka jako miejsce spotkań; jako zbiór książek (również własnych); miejsce do czytania. Miejsce, czas i sposób przedstawienia konkretnej książnicy, czy swojej wizji biblioteki jest dowolne. Specjalnie dla Państwa przedłużyliśmy termin składania fotografii. Czekamy do piątku – 18 maja, w siedzibie Biblioteki Głównej przy ul. Kochanowskiego 5. Autorom najciekawszych prac przyznane zostaną nagrody i wyróżnienia.

Szczegóły konkursu : https://e-mbp.pl/konkurs-fotograficzny-ach-biblioteka/